Osvojene medalje
|
|
Ljetne Olimpijske igre
|
II. Olimpijske igre – Pariz 1900.
|
pod zastavom Austrijskog Carstva
|
bronca |
Mačevanje |
Milan Neralić
|
VIII. Olimpijske igre – Pariz 1924.
|
pod zastavom Kraljevine Italije
|
bronca |
Veslanje (osmerac) |
Ante Katalinić Frane Katalinić Šimun Katalinić Petar Ivanov Bruno Sorić Viktor Ljubić
|
XIV. Olimpijske igre – London 1948.
|
pod zastavom SFRJ
|
srebro |
Nogomet |
Stjepan Bobek Božo Broketa Miroslav Brozović Zvonimir Cimermančić Zlatko Čajkovski Željko Čajkovski Ivan Jazbinšek Ratko Kacian Frane Matošić Franjo Šoštarić Bernard Vukas Franjo Wölfl
|
srebro |
Atletika (bacanje kladiva) |
Ivan Gubijan
|
XV. Olimpijske igre – Helsinki 1952.
|
pod zastavom SFRJ
|
zlato |
Veslanje (četverac bez) |
Duje Bonačić Velimir Valenta Mate Trojanović Petar Šegvić
|
srebro |
Nogomet |
Vladimir Beara Tomislav Crnković Branko Zebec Ivica Horvat Stjepan Bobek Bernard Vukas Zlatko Čajkovski Vladimir Čonč Vladimir Firm Slavko Luštica
|
srebro |
Vaterpolo |
Zdravko Kovačić Juraj Amšel Veljko Bakašun Marko Brajnović Vladimir Ivković Zdravko Ježić Ivica Kurtini Lovro Radonić Ivo Štakula Kolendić Boško Vuksanović
|
XVI. Olimpijske igre – Melbourne 1956.
|
pod zastavom SFRJ
|
srebro |
Atletika (maraton) |
Franjo Mihalić
|
srebro |
Nogomet |
Mladen Košćak Luka Lipošinović Zlatko Papec Ivan Šantek Joško Vidošević
|
srebro |
Vaterpolo |
Zdravko Kovačić Juraj Amšel Ivo Cipci Vladimir Ivković Zdravko Ježić Lovro Radonić Ivo Štakula Kolendić Boško Vuksanović Tomislav Franjković Hrvoje Kačić Marijan Žužej
|
XVII. Olimpijske igre – Rim 1960.
|
pod zastavom SFRJ
|
zlato |
Nogomet |
Andrija Anković Tomislav Knez Željko Matuš Željko Perušić Ante Žanetić Zvonko Bego
|
XVIII. Olimpijske igre – Tokio 1964.
|
pod zastavom SFRJ
|
srebro |
Vaterpolo |
Ozren Bonačić Zoran Janković Anton Nardeli Frane Nonković Vinko Rosić Karlo Stipanić Zlatko Šimenc Ivo Trumbić
|
XIX. Olimpijske igre – Ciudad de México 1968.
|
pod zastavom SFRJ
|
zlato |
Plivanje (100m prsno) |
Đurđica Bjedov
|
zlato |
Vaterpolo |
Zdravko Hebel Zoran Janković Karlo Stipanić Ivo Trumbić Ozren Bonačić Ronald Lopatny Miroslav Poljak
|
srebro |
Plivanje (200m prsno) |
Đurđica Bjedov
|
srebro |
Košarka |
Krešimir Ćosić Nikola Plećaš Petar Skansi Damir Šolman
|
XX. Olimpijske igre – München 1972.
|
pod zastavom SFRJ
|
zlato |
Boks (poluteška) |
Mate Parlov
|
zlato |
Rukomet |
Miroslav Pribanić Hrvoje Horvat Zdravko Miljak Zdenko Zorko Albin Vidović Ivan Snoj (izbornik) Vlado Štencl (trener)
|
srebro |
Hrvanje (grčko-rimski, do 90kg) |
Josip Čorak
|
bronca |
Hrvanje (grčko-rimski, do 80kg) |
Milan Nenadić
|
XXI. Olimpijske igre – Montréal 1976.
|
pod zastavom SFRJ
|
zlato |
Kanu (jednoklek 1000 m) |
Matija Ljubek
|
srebro |
Košarka |
Krešimir Ćosić Vinko Jelovac Željko Jerkov Andro Knego Damir Šolman Mirko Novosel (izbornik)
|
srebro |
Hrvanje (grčko-rimski, bantam) |
Ivan Frgić
|
bronca |
Kanu (jednoklek 500 m) |
Matija Ljubek
|
XXII. Olimpijske igre – Moskva 1980.
|
pod zastavom SFRJ
|
zlato |
Košarka |
Krešimir Ćosić Mihovil Nakić Željko Jerkov Andro Knego Branko Skroče Duje Krstulović
|
srebro |
Rukomet (ž) |
Katica Ileš Mirjana Ognjenović Ana Titlić Biserka Višnjić
|
srebro |
Vaterpolo |
Luko Vezilić Damir Polić Zoran Roje Milivoj Bebić Ratko Rudić Boško Lozica
|
bronca |
Košarka (ž) |
Sanja Ožegović Mira Bjedov
|
bronca |
Veslanje (dvojac sa) |
Zlatko Celent Duško Mrduljaš Josip Reić (kormilar)
|
XXIII. Olimpijske igre – Los Angeles 1984.
|
pod zastavom SFRJ
|
zlato |
Kanu (dvoklek 500 m) |
Matija Ljubek
|
zlato |
Boks (poluteška) |
Antun Josipović
|
zlato |
Hrvanje (laka) |
Vlado Lisjak
|
zlato |
Vaterpolo |
Deni Lušić Božo Vuletić Veselin Đuho Zoran Roje Milivoj Bebić Perica Bukić Goran Sukno Tomislav Paškvalin Andrija Popović Ratko Rudić (izbornik)
|
zlato |
Rukomet (ž) |
Jasna Ptujec Mirjana Ognjenović Biserka Višnjić Josip Samardžija (izbornik)
|
zlato |
Rukomet |
Zdravko Zovko Pavao Jurina Mirko Bašić
|
srebro |
Kanu (dvoklek 1000 m) |
Matija Ljubek
|
bronca |
Košarka |
Dražen Petrović Aleksandar Petrović Ivan Sunara Andro Knego Mihovil Nakić Mirko Novosel (izbornik)
|
bronca |
Nogomet |
Ivan Pudar Nenad Gračan Borislav Cvetković Tomislav Ivković Stjepan Deverić Branko Miljuš
|
XXIV. Olimpijske igre – Seul 1988.
|
pod zastavom SFRJ
|
zlato |
Vaterpolo |
Deni Lušić Dubravko Šimenc Veselin Đuho Mislav Bezmalinović Tomislav Paškvalin Renco Posinković Perica Bukić Ratko Rudić (izbornik)
|
srebro |
Košarka |
Dražen Petrović Danko Cvjetičanin Zoran Čutura Toni Kukoč Stojko Vranković Dino Rađa Franjo Arapović
|
srebro |
Košarka (ž) |
Kornelija Kvesić Žana Lelas Danira Nakić
|
srebro |
Stolni tenis (parovi) |
Zoran Primorac
|
bronca |
Boks (poluteška) |
Damir Škaro
|
bronca |
Rukomet |
Mirko Bašić Zlatko Saračević Iztok Puc Goran Perkovac Irfan Smailagić Alvaro Načinović
|
bronca |
Stolni tenis (parovi) |
Jasna Fazlić
|
XXV. Olimpijske igre – Barcelona 1992.
|
pod hrvatskom zastavom
|
srebro |
Košarka |
Vladan Alanović Franjo Arapović Danko Cvjetičanin Alan Gregov Arijan Komazec Toni Kukoč Aramis Naglić Velimir Perasović Dražen Petrović Dino Rađa Žan Tabak Stojko Vranković Petar Skansi (izbornik)
|
bronca |
Tenis |
Goran Ivanišević
|
bronca |
Tenis (parovi) |
Goran Ivanišević Goran Prpić
|
XXVI. Olimpijske igre – Atlanta 1996.
|
pod hrvatskom zastavom
|
zlato |
Rukomet |
Patrik Ćavar Valner Franković Slavko Goluža Bruno Gudelj Vladimir Jelčić Božidar Jović Nenad Kljaić Venio Losert Valter Matošević Zoran Mikulić Alvaro Načinović Goran Perkovac Iztok Puc Zlatko Saračević Irfan Smajlagić Vladimir Šujster Velimir Kljaić (izbornik)
|
srebro |
Vaterpolo |
Maro Balić Perica Bukić Damir Glavan Igor Hinić Vjekoslav Kobešćak Joško Kreković Ognjen Kržić Dubravko Šimenc Siniša Školneković Ratko Štritof Tino Vegar Renato Vrbičić Zdeslav Vrdoljak Zoran Matutinović (izbornik)
|
XXVII. Olimpijske igre – Sydney 2000.
|
pod hrvatskom zastavom
|
zlato |
Dizanje utega (do 62kg) |
Nikolaj Pešalov
|
bronca |
Veslanje (osmerac) |
Igor Francetić Tihomir Franković Tomislav Smoljanović Nikša Skelin Siniša Skelin Krešimir Čuljak Igor Boraska Branimir Vujović Silvije Petriško (kormilar)
|
XXVIII. Olimpijske igre – Atena 2004.
|
pod hrvatskom zastavom
|
zlato |
Rukomet |
Ivano Balić Davor Dominiković Mirza Džomba Slavko Goluža Nikša Kaleb Blaženko Lacković Venio Losert Valter Matošević Petar Metličić Vlado Šola Denis Špoljarić Goran Šprem Igor Vori Drago Vuković Vedran Zrnić Lino Červar (izbornik)
|
srebro |
Plivanje (50m slobodno) |
Duje Draganja
|
srebro |
Veslanje (dvojac bez) |
Siniša Skelin Nikša Skelin
|
bronca |
Dizanje utega (do 69kg) |
Nikolaj Pešalov
|
bronca |
Tenis (parovi) |
Mario Ančić Ivan Ljubičić
|
XXIX. Olimpijske igre – Peking 2008.
|
pod hrvatskom zastavom
|
srebro |
Gimnastika (konj s hvataljkama) |
Filip Ude
|
srebro |
Atletika (skok u vis) |
Blanka Vlašić
|
bronca |
Streljaštvo (zračna puška 10m) |
Snježana Pejčić
|
bronca |
Taekwondo (do 57kg) |
Martina Zubčić
|
bronca |
Taekwondo (do 67kg) |
Sandra Šarić
|
XXX. Olimpijske igre – London 2012.
|
pod hrvatskom zastavom
|
zlato |
Atletika (bacanje diska) |
Sandra Perković
|
zlato |
Streljaštvo (leteće mete) |
Giovanni Cernogoraz
|
zlato |
Vaterpolo |
Josip Pavić Damir Burić Miho Bošković Nikša Dobud Maro Joković Petar Muslim Ivan Buljubašić Andro Bušlje Sandro Sukno Samir Barać Igor Hinić Paulo Obradović Frano Vićan izbornik Ratko Rudić
|
srebro |
Veslanje (četverac na pariće) |
David Šain, Martin Sinković, Damir Martin i Valent Sinković
|
bronca |
Taekwondo (do 49kg) |
Lucija Zaninović
|
bronca |
Rukomet |
Mirko Alilović Venio Losert Manuel Štrlek Ivan Ninčević Ivan Čupić Zlatko Horvat Igor Vori Jakov Gojun Drago Vuković Blaženko Lacković Domagoj Duvnjak Ivano Balić Marko Kopljar Denis Buntić Damir Bičanić izbornik Slavko Goluža
|
Zimske Olimpijske igre
|
XIX. Zimske olimpijske igre – Salt Lake City 2002.
|
pod hrvatskom zastavom
|
zlato |
Skijanje (veleslalom) |
Janica Kostelić
|
zlato |
Skijanje (kombinacija) |
Janica Kostelić
|
zlato |
Skijanje (slalom) |
Janica Kostelić
|
srebro |
Skijanje (superveleslalom) |
Janica Kostelić
|
XX. Zimske olimpijske igre – Torino 2006.
|
pod hrvatskom zastavom
|
zlato |
Skijanje (kombinacija) |
Janica Kostelić
|
srebro |
Skijanje (kombinacija) |
Ivica Kostelić
|
srebro |
Skijanje (superveleslalom) |
Janica Kostelić
|
XXI. Zimske olimpijske igre – Vancouver 2010.
|
pod hrvatskom zastavom
|
srebro |
Skijanje (superkombinacija) |
Ivica Kostelić
|
srebro |
Skijanje (slalom) |
Ivica Kostelić
|
bronca |
Biatlon (10 km) |
Jakov Fak
|